GOVSI podkast
Vlada Slovenije z GOVSI podkastom širi ustaljene načine obveščanja in komuniciranja z javnostjo ter krepi transparentnost vladnega delovanja. Vladni podkast je namenjen poglobljeni predstavitvi vladnih vsebin ter drugih aktualnih in družbeno pomembnih tematik. Poleg bolj neposrednega stika z javnostjo daje tudi prostor za dodatno in temeljito pojasnjevanje vladnih odločitev, načrtov, politik ali pogledov.
Podkast v celoti nastaja v produkciji in v prostorih Urada vlade za komuniciranje (Ukom). Imel bo več voditeljev, predvidoma bosta objavljeni po dve novi epizodi na mesec.
V podkastu predstavljamo aktualne vladne teme ter posebne projektne vsebine, kot je 20. obletnica članstva v EU. Predstavljamo tudi nacionalno znamko I Feel Slovenija.
Glasba: Kapagama [ SACEM ], Kosinus, Margot Cavalier, Advance
[ENGLISH VERSION]
With the GOVSI podcast, the Government of Slovenia is expanding the established ways of informing and communicating with the public and enhancing the transparency of government activities. The Government Podcast is designed to provide an in-depth presentation of government content and other topical and socially relevant issues. In addition to more direct contact with the public, it also provides a space for additional and in-depth explanation of government decisions, plans, policies or views.
The podcast is entirely produced and hosted by the Government Communications Office (GCO) and will have several presenters, with two new episodes per month.
We focus on current government topics and special project content, such as the 20th anniversary of EU membership. We also present the national brand I Feel Slovenia.
Music: Kapagama [ SACEM ], Kosinus, Margot Cavalier, Advance
GOVSI podkast
S Sursom do boljših odločitev in smeha
V novi epizodi vladnega podkasta GOVSI, ki ga je vodila Petra Bezjak Cirman , smo se poglobili v svet statistike z gostom Apolonijo Oblak Flander , generalnim direktorjem Statističnega urada Republike Slovenije (SURS), in Martinom Bajželjem , vodjo sektorja za objavo podatkov in komuniciranje. Govorili so o pomenu statistike za vsakdanje odločitve, vodenje družbe in razvoj gospodarstva.
Statistika je pogosto napačno razumljena kot suhoparno obdelovanje števila. A kot sta poudarjena gosta, predstavlja osrednje orodje za razumevanje družbenih in gospodarskih tokov. »Država brez statistike ne more delovati,« je izpostavila Oblak Flander. Podatki, ki jih SURS zagotavlja, zagotavlja podjetjem, prebivalcem in državam sprejema predmišljene odločitve. Od oblikovanja turistične strategije do spremljanja demografskih sprememb – statistika je vtkana v vse ravni družbenega delovanja.
V oddaji so spregovorili tudi o prisotnosti Sursa na družbenih omrežjih. Da bi okrepili zanimanje javnosti za podatke, se je na svojih profilih razvil edinstven pristop, ki združuje strokovnost v humorju. Bajželj je razkril, da je tako prvič posegel po bolj sproščeni komunikaciji leta 2013 med evropskim prvenstvom v košarki. Odličen odziv jih je spodbudil, da podatke danes pogosto predstavljajo na zabaven in kreativen način. »Naš cilj je podatke narediti dostopne in zanimive tudi tistim, ki se sicer ne uporabljajo,« je še poudaril.
Vabljeni k poslušanju in ogledu podkasta.
[ANGLEŠKA RAZLIČICA]
Sprejemanje boljših odločitev — in iskanje humorja — s SURS
V novi epizodi vladnega podkasta GOVSI, ki ga vodi Petra Bezjak Cirman , smo se podali v svet statistike z gostjo Apolonijo Oblak Flander , generalno direktorico Statističnega urada. Republike Slovenije (SURS), in Martin Bajželj , vodja Sektorja za objavo podatkov in komuniciranje. Razpravljali so o pomenu statistike za vsakdanje odločanje, upravljanje družbe in gospodarski razvoj.
Statistike se pogosto zmotno dojemajo kot suhoparno drobljenje številk. Je pa, kot so poudarili gostje, ključno orodje za razumevanje družbenih in gospodarskih trendov. »Brez statistike država ne more delovati,« je poudaril Oblak Flander. Podatki SURS-a omogočajo podjetjem, prebivalcem in državi sprejemanje informiranih odločitev. Od oblikovanja turističnih strategij do spremljanja demografskih sprememb – statistika je vgrajena v vse ravni družbenega delovanja.
Epizoda se je dotaknila tudi prisotnosti SURS-a na družbenih omrežjih. Da bi povečali zanimanje javnosti za podatke, so na svojih profilih razvili edinstven pristop, ki združuje strokovnost s humorjem. Bajželj je razkril, da sta bolj sproščen slog komunikacije prvič sprejela leta 2013 med evropskim prvenstvom v košarki. Odličen odziv jih je spodbudil, da danes pogosto podajajo podatke na zabaven in ustvarjalen način. »Naš cilj je narediti podatke dostopne in zanimive tudi tistim, ki jih običajno ne uporabljajo,« je dodal.
Vabljeni k poslušanju in ogledu oddaje.